بیت‌کوین حمایت ۹ هزار دلاری را به دلیل بازجویی‌های پلیس کره‌‌جنوبی و حراج صرافی Mt.Gox، از دست داد

قیمت بیت‌کوین از سه هفته قبل خود پایین‌تر آمد و در تاریخ ۲۲ اردیبهشت حدود قیمت ۸۳۰۰ دلار را ثبت رساند، تحلیل‌گران بر این باورند که علت این ریزش‌ها واکنش بازار به بازجویی‌های پلیس کره‌جنوبی از بزرگترین صرافی این کشور یعنی Upbit  و حراج جدید صراف Mt.Gox بوده‌ است.

بررسی داده‌های قیمت لحظه‌ای سایت ارزدیجیتال و Coin360 نشان می‌دهد؛ قیمت بیت‌کوین به شدت سقوط کرده است این در حالی است که بعضی از آلتکوین‌ها سقوط بیتشتری تا حدود ۱۸ درصد را داشتند.

خیلی از تریدر‌ها واکنش ناخودآگاهی را به بررسی‌های کمیسیون نظارت مالی (FSC) که بزرگترین صرافی کره‌جنوبی تابع شرکت Kakao است؛ نشان دادند.

بر اساس رسانه‌های محلی، مقامات به این صرافی مظنون شده اند که از طریق “فریب مشتریانش” با ارائه‌ی اطلاعات نادرست در مورد دارایی‌ها و بدهکاری‌هایش عمل کرده است.

درهمین زمان، مدیران مسئول صرافی سابق ژاپن Mt.Gox، ظاهراً چهار دسته‌ی ۲۰۰۰تایی بیت‌کوین، یعنی چیزی حدود ۸۰۰۰ بیت‌کوین (حدود ۷۰ میلیون دلار در زمان نوشتن این خبر) فروخته اند. گزارش شده که چنین اقداماتی در گذشته بیش از چندین بار از ماه نوامبر قیمت جهانی ارزهای بازار را تحت تاثیر قرار داده است.

در زمان نوشتن این خبر قیمت بیت‌کوین چیزی حدود ۱۰۰۰ دلار یعنی ۱۰ درصد نسبت به روز‌های قبل خود افت داشته‌‌ است؛ و تا ۲۰ آوریل ماه قبل پایین‌ترین قیمت را ثبت رسانده‌است.

در بازار آلت‌کوین‌ها هم این افت قیمت ها دیده می‌شود، اتریوم چیزی حدود ۱۲ درصد افت قیمت داشته است، این در حالی است که بیت‌کوین‌کش و ریپل وضع بدتری را از بیت‌کوین و اتریوم داشتند و  هرکدام چیزی حدود ۱۷ درصد افت قیمت داشته است.

 

علت ریزش بیت‌کوین از 9 هزار دلار چه بود؟

نمای کلی بازار از سایت Coin360

یکی از کاربران این صرافی در صفحه‌ی توئیتر خود نوشت:

علت ریزش بیت‌کوین از 9 هزار دلار چه بود؟

به نظر می‌رسد تریدر‌های صرافی Upbit ارزهای زیادی را از این صرافی بیرون کشیدن که باعث ریزش بازار شده است.

“واکنش بیش از حد”، با توجه به این‌ که پلیس هنوز گزارشات رسمی خود را منتشر نکرده است.

لازم به ذکر است که در گذشته، سایت  Coinmarketcap این صرافی را از لیست میانگین قیمت‌هایش به دلیل “انحراف بیش از حد قیمت” با صرافی‌های سایر کشور‌ها، حذف کرد.

منبع : ارزدیجیتال

آموزش کسب بیتکوین رایگان از سایت قدیمی و محبوب فری بیتکوین

-----------------------------------------

کانال تلگرام دریافت بیت کوین رایگان از مجموعه سایتهای کیف پول coinpot
کانال کسب بیتکوین رایگان
کانال تلگرام معرفی سایتهای کسب بیتکوین رایگان
کانال سایتهای قطره ای فاکت هاب

کانال تلگرام اخبار آموزش فری بیتکوین و دیگر سایتهای کسب بیتکوین رایگان
کانال بیتکوین رایگان