تک‌کرانچ با دسترسی به منابع آگاه، جزئیات بیشتری از بلاکچین اختصاصی تلگرام به دست آورده که در اینجا به برخی از نکات مهم آن اشاره می‌کنیم.

تلگرام قصد دارد بلاکچین اختصاصی خودش به نام Telegram Open Network را راه‌اندازی کند که می‌تواند برای پرداخت‌ها در پیام‌رسانش و حتی فراتر از آن هم استفاده شود.ادامه مطلب را مشاهده فرمایید

پروژه با عرضه‌ی اولیه سکه (ICO) و در مرحله اول از طریق پیش‌فروش خصوصی سرمایه‌گذاری خواهد شد. اگر خارج از حلقه‌ی نزدیکان دورف هستید، حداقل سرمایه‌گذاری در مرحله پیش‌فروش ۲۰ میلیون دلار خواهد بود. برخلاف ICOهای دیگر نمی‌توانید با بیت‌کوین یا ایتروم خرید کنید و باید از پول‌های فیات مثل دلار استفاده کنید.

🔸 ارز دیجیتال تلگرام گرام (Gram) نام خواهد داشت.

🔸 دورف تصمیم گرفته از یک زیرساخت ترکیبی متمرکز و غیر متمرکز استفاده کند زیرا یک شبکه‌ی کاملا متمرکز نمی‌تواند به خوبی شبکه‌ای که بخش‌های متمرکزی دارد مقیاس‌پذیر باشد و به همین دلیل تلگرام نیاز دارد که مالک شبکه‌ی خودش باشد.

🔸 حرکت کردن به یک پلتفرم بلاکچین غیر متمرکز می‌تواند یک تیر و دو نشان برای تلگرام باشد و همانطوری که یک شبکه‌ی اقتصادی کامل بر پایه‌ی ارز دیجیتال ایجاد می‌کند، آن را در برابر حملات و اتهامات دولت‌ها عایق کند. پلتفرم غیر متمرکزی مانند #TON می‌تواند امنیت و انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد.

🔸 تلگرام قصد دارد به کاربرها اجازه دهد که به جز ارز تلگرام، پول‌های فیات را هم در کیف پولشان نگه‌داری کنند.

🔸 در شفاف‌نامه (white paper) تلگرام که حاوی ۱۳۲ صفحه هست(پست قبلی👆)، یک طرح چهار فازی مشخص شده که شامل سرویس‌ها، DNS، پرداخت‌ها و بلاکچین هست.

🔸 «سرویس‌ها» پلتفرمی خواهد بود برای سرویس‌های شخص ثالث از هر نوعی که رابط‌هایی سازگار با گوشی‌های هوشمند برای برنامه‌های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند ارائه دهند.

🔸 از «DNS» استفاده می‌شود تا بتوان به اکانت‌ها، سرویس‌های قراردادهای هوشمند و نودهای شبکه، اسم‌های خوانا برای انسان اختصاص داد. به کمک DNS، دسترسی به سرویس‌های غیرمتمرکز مثل دیدن یک سایت در مرورگر خواهد بود.

🔸 «پرداخت‌ها» پلتفرمی برای میکروپرداخت‌ها و کانال‌های میکروپرداخت شبکه هست و هدف آن انتقال ارزش به صورت آنی و خارج از زنجیره بین کاربرها، ربات و سایر سرویس‌هاست. حفاظ‌هایی در سیستم تعبیه شده تا مطمئن بود این پرداخت‌ها به اندازه‌ی تراکنش‌های روی زنیجره امن خواهند بود.

🔸 «بلاکچین» شامل یک زنجیره‌ی اصلی و ۲ به توان ۹۲ زنجیره‌ی همراهی کننده خواهد بود. مهم‌ترین جنبه‌ی قابل ذکر این است که برای داشتن مقیاس‌پذیری از «Infinite Sharing Paradigm» استفاده خواهد شد. هدف این است بلاکچین‌های شبکه بتوانند به صورت خودکار انشعاب پیدا کرده و ادغام شوند تا با تغییر بار شبکه تطابق پیدا کنند. این به این معنی است که بلاک‌های جدید به سرعت تولید خواهند شد و نبود صف‌های طولانی کمک می‌کند تا حتی اگر بعضی سرویس‌‌های شبکه خیلی محبوب شوند، تراکنش‌ها هزینه‌ی کمی داشته باشند.

🔸 شبکه همچنین شامل «Instant Hypercube Routing» است که طراحی شده تا بلاکچین بتواند سرعت حداکثری خود را حتی زمانی که گسترش پیدا می‌کند حفظ کند. شبکه‌ی TON می‌تواند بلاک‌های جدید را بر روی هر بلاکی که اثبات شده اشتباه است ایجاد کند تا از هر انشعاب غیر ضروری جلوگیری شود. به عبارت دیگر شبکه می‌تواند خودش را ترمیم کند.

🔸 بلاکچین نسل سوم تلگرام بر مبنای اثبات سهام (Proof-of-Stake) استفاده می‌کند تا سریع‌تر و بهینه‌تر باشد.

🔸 ادعا می‌شود که شبکه قادر به مدیریت حدود یک میلیون تراکنش در ثانیه خواهد بود.

🔸 چهار درصد گرام‌های عرضه شده (۲۰۰ میلیون گرام) برای تیم توسعه‌ی تلگرام و برای سرمایه‌گذاری یک بازه‌ی چهارساله در نظر گرفته خواهد شد. همچنین تلگرام ۵۲% عرضه را برای خود نگه می‌دارد تا کنترل و انعطاف‌پذیری خودش را حفظ کند. باقی ۴۴% در عرضه‌های خصوصی و عمومی فروخته خواهند شد.

🔸 راه‌اندازی کیف پول تلگرام تا سه ماه‌ی چهار سال 2018 به تعویق انداخته شده و ایجاد اقتصاد مبتنی بر TON ممکن است در سه ماه‌ی اول سال 2019 راه‌اندازی شود. ارائه‌ی سایر سرویس‌ها تا سه ماهه‌ی دوم سال 2019 به طول خواهد انجامید.‌

آموزش کسب بیتکوین رایگان از سایت قدیمی و محبوب فری بیتکوین

اموزش کسب بیتکوین رایگان از مجموعه سایتهای کوین پات

-----------------------------------------

کانال تلگرام دریافت بیت کوین رایگان از مجموعه سایتهای کیف پول coinpot
کانال کسب بیتکوین رایگان
کانال تلگرام معرفی سایتهای کسب بیتکوین رایگان
کانال سایتهای قطره ای فاکت هاب

کانال تلگرام اخبار آموزش فری بیتکوین و دیگر سایتهای کسب بیتکوین رایگان
کانال بیتکوین رایگان