استخراج بیت کوین بعد از کاهش اخیر قیمت ها سودی ندارد ...

در گزارشی تازه از که توسط تام لی از طرف Fundstrat منتشر شده، گفته می شود که درآمد حاصل از استخراج بیت کوین در حال حاضر سودی به همراه ندارد و فقط در سطحی است که هزینه را پوشش می دهد و این به خاطر افت قیمت بیت کوین در چند روز اخیر است. این خبر را CNBC منتشر کرده است.

لی در گزارش خود می گوید که در حال حاضر استخراج هر سکه بیت کوین در حدود 8,038 دلار هزینه دارد، در حالی که بیت کوین در زمان نوشتن این خبر 8,021 دلار ارزش دارد.

مدلی که در آن Fundstrat برای محاسبه هزینه استخراج یک سکه بیت کوین مورد استفاده قرار داده است شامل هزینه تجهزات، دستگاه های خنک کننده و هزینه برق می باشد که 6 سنت به ازای هر کیلو وات ساعت در نظر گرفته شده است. مدیر بخش اطلاعات کمی Fundstrat، سم داکتر گفته است که قیمت جایگزین کردن تجهیزات بیش از نصف کل هزینه استخراج، تمام می شود.

استخراج کنندگان ارز های رمزپایه همچنین از کارمزد تراکنش ها نیز کسب درآمد می کنند که اخیرا آن درآمد نیز کاهش پیدا کرده است. طبق داده های BitInfoCharts متوسط کارمزد تراکش در 24 اسفند در حدود 0.21 دلار بوده است و این در حالی است که این مقدار در 2 دی بالای 34 دلار بوده است.

چارلی هیتر، مدیر عامل وبسایت CryptoCompare به CNBC گفته بود که استخراج کنندگان در حال حاضر نصف درآمدی که در ماه دی داشته اند را کسب می کنند که علاوه بر مشکل کاهش قیمت، افزایش محبوبیت استخراج بیت کوین هم یکی از دلایل آن است.

طبق گفته داکتر از سوی Fundstrat، اگر قیمت بیت کوین به 3,000 تا 4,000 دلار برسد، دست از استخراج می کشند و او همچنین افزود که استخراج بیت کوین در دی ماه 1393 هم به حالتی رسیده بود که درآمد آن با مخارج یکسان بود و در آن زمان هر بیت کوین قیمتی بین 200 تا 300 دلار داشت.

به هر حال، CNBC می نویسد که استخراج کنندگان چینی بیت کوین احتمالا حتی در صورتی که قیمت بیت کوین به جایی برسد که ضرر کنند نیز به استخراج آن ادامه می دهند و دلیل آن این است که علاقه آن ها به انتقال درآمد های خود به جایی که دست دولت چین به آن نرسد، زیاد است.

به دلیل افزایش هزینه های مصرف انرژی که استخراج ارز های رمزپایه به همراه داشته است، برخی منتقدان درباره تاثیر احتمالی و منفی این کار بر روی محیط زیست و این که فواید این کار کمتر از ضرر های آن است، ابراز نگرانی کرده اند.


-----------------------------------------

کانال تلگرام دریافت بیت کوین رایگان از مجموعه سایتهای کیف پول coinpot
کانال کسب بیتکوین رایگان

کانال تلگرام اخبار آموزش فری بیتکوین و دیگر سایتهای کسب بیتکوین رایگان
کانال بیتکوین رایگان